חברה: קבוצת MPP בשיתוף עם קבוצת תדביק

שם המוצר: ShrinkIt – אריזה ותווית פוליאולפיניים למיחזור קל

תיאור המוצר:

תווית שרינק חדשנית, העשויה מפוליאולפינים בלבד, מיועדת לשימוש עם גביעי פוליפרופילן PP. כך מתקבל פתרון אריזה Mono-material המאפשר מיחזור קל ומלא של האריזה במלואה ללא צורך בהפרדה מקדימה של התווית

התווית פותחה על ידי קבוצת תדביק וההתאמה למכונות הייצור נעשית על ידי חברת אריזות מדף פלזית (MPP). תווית השרינק עשויה מפוליאולפין וניתנת ליישום ישירות על גבי גביעי PP. פתרון אריזה זה מאפשר מיחזור מלא של האריזה והתווית באותו תהליך, היות וכולם עשויים מחומר אחד (Mono material). זהו שיפור משמעותי לעומת תוויות ה-PS, PVC ו-PETg הנפוצות בשימוש, אשר הוכחו כמזיקות לסביבה וקשות למיחזור. PS הוא פולימר שכמעט לעולם אינו ממוחזר ברחבי העולם, וידוע כי PVC מזיק לסביבה ומשחרר כימיקלים רעילים בעת שריפה. PETg, למרות שמו המטעה, אינו בר מיחזור ואינו ניתן למיחזור יחד עם PET. לעומת זאת, תווית השרינק על בסיס פוליאולפין מציעה תכונות התכווצות מעולות הדומות לאלו של הפולימרים הנמצאים בשימוש כיום, אך עם היתרון הנוסף של מיחזור מלא. ציוד הייצור בקבוצת MPP שונה כך שיתאים לתווית החדשה והחברה השכילה לייצר תהליך יציב המאפשר יישום קל של התווית על גבי גביעי ה-PP. פתרון זה הוא לא רק בר קיימא אלא גם מפחית את הצורך בצעדים נוספים בתהליך המיחזור, מכיוון שכבר אין צורך בהפרדת תוויות. בסך הכל, מהווה התווית מאמץ ליצור פתרונות אריזה ידידותיים יותר לסביבה.

חדשנות במוצר:

החדשנות הטכנולוגית טמונה במציאת הפורמולציה הנכונה של פוליאולפינים, אבל תיתן רמת התכווצות הדומה לזו של התוויות הנמצאות בשימוש היום. בוצע שינוי של טמפרטורות תהליך ה-Labeling על מנת להבטיח תוצאה איכותית גם ברמת הניראות. בנוסף, התווית כמובן ניתנת להדפסה במגוון השיטות הקיימות היום בתעשייה.

עיצוב האריזה דומה במהותו לגביעי מוצרי חלב המעוטרים בתווית שרינק. החידוש הוא כאמור, ביכולת למחזר את האריזה במלואה, ללא צורך בהפרדת המכל מהתווית, בסיום חיי המוצר.